Zespół Szkół nr 6 w Gorzowie Wlkp.
 
jesteś tu: strona główna    aktualności
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
Witamy na stronie Zespołu Szkół nr 6 w Gorzowie Wlkp.

Oficjalna strona Gimnazjum nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Gorzowie Wlkp.
przy Zespole Szkół nr 6 w Gorzowie Wlkp.
- zawiera materiały, dokumenty, informacje i zdjęcia
dotyczące codziennego życia Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.
Znajdziesz tutaj wszystko o Zespole Szkół nr 6 w Gorzowie Wlkp.

 

Zespół Szkół nr 6 w Gorzowie Wlkp. 
Szkoła Podstawowa nr 6 
Gimnazjum nr 6

Adres: ul. Gwiaździsta 14, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel./fax:095-7202-715
tel 0957250437
SFM 0957364405
e-mail:
zs6@edu.gorzow.pl
zs6gorzowwlkp@wp.pl 
Aktualności
miesiąc:

Dzień Jezyków Obcych 2016

data dodania: 2016/09/25

Dzień Jezyków Obcych 2016 

Z okazji Dnia Języków Obcych 26 września (poniedziałek) w naszym gimnazjum odbędzie się Dzień Europejski.
Przedstawiciel Europe Direct przy Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze poprowadzi dla uczniów zajęcia o językach, kulturze i życiu codziennym w krajach europejskich. Serdecznie zapraszamy klasy gimnazjalne!
You′re more than welcome!

Dzień Kropki 2016

data dodania: 2016/09/25

 Dzień Kropki 2016

W miniony czwartek (22 września) w gorzowskiej "szóstce" od kropek mieniło się w oczach. Były praktycznie wszędzie. Królowały na ubraniach (i buziach) uczniów i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej, wisiały na wystawach na korytarzu. Z nimi związane były prawie wszystkie lekcje.
Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy Peter Reynolds napisał i zilustrował książeczkę dla dzieci pt.: ,,The Dot’’, czyli ,,Kropka’’. Jej bohaterką uczynił nieśmiałą dziewczynkę o imieniu Vashti, która uważała, że nie potrafi rysować. Dzięki mądrej nauczycielce Vashti uwierzyła w siebie i odkryła swój talent do malowania. ,,Postaw chociaż znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie’’- powiedziała nauczycielka do siedzącej nad pustą kartką nadąsanej dziewczynki. Jedna kropka postawiona ze złością na środku kartki dała początek twórczej pasji i była zalążkiem wielkiego malarskiego sukcesu Vashti. 

Artykuł na ten temat, zatytułowany ,,Gorzowska SZÓSTKA w kropki, można przeczytać w internetowym wydaniu Gazety Lubuskiej. 

Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/gorzow-wielkopolski/a/gorzowska-szostka-w-kropki-zdjecia,10662964/

15 września klasy 1-3 świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki - opowiada wychowawczyni kl. 1a p. Zofia Bakiera
Kolejny Dzień Kropki za nami - tym razem z pierwszakami. Dzieci wysłuchały (i obejrzały) opowiadania o Vashti. Porozmawialiśmy o odkrywaniu talentów. Każdy spróbował malowania różnych kropek w specjalnej ramce. Pochyliliśmy się nad figurą geometryczną, jaką jest koło. Dzieci szukały kół w zestawie klocków Dienesa i w otoczeniu. Wykazały się kreatywnością rysując różne rzeczy na bazie koła. Były więc okulary, cukierki, świnki, kotki, satelity, baloniki, buzie, bałwanki, słoneczka, kwiatki, ptaszki ( nawet ,,zakochana′′ para ptaszków), misie, ślimaki, globusy, rakiety, lizaki, króliki. Później dzieci obejrzały krótki filmik o technice kropkowania, którą stosują w swojej sztuce australijscy aborygeni i przestąpili do ozdabiania dużych kół tą właśnie techniką. Cierpliwi posługiwali się patyczkami do uszu. Pozostali (większość) tworzyła paluszkami. Prace zawisły na klasowym drzewie na wystawie na szkolnym korytarzu. Na koniec było grupowe i indywidualne pozowanie na ściance w magicznych kropkowych okularach. W ściankę już rano zamieniły się drzwi do klasy. Oczywiście intensywna praca została nagrodzona imiennymi certyfikatami udziału podpisanymi przez samego P. Reynoldsa.

czytaj wiecej na portalach:

https://padlet.com/jolcik88/v5rwp6fyawnf [1]

https://www.facebook.com/events/893958740731312/942973035829882/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1473961554102332
[2]

Zapraszamy do lektury :)

 

„Sprzątanie Świata - 2016”

data dodania: 2016/09/25

 „Sprzątanie Świata  -  2016”

Już po raz 22 w naszym mieście  odbyła się ogólnopolska kampania „SPRZĄTANIE SWIATA”.
To akcja, która  jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. Tegoroczna akcja odbyła się 16 września pod hasłem „ PODAJ DALEJ -… DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW”. Tym hasłem  organizatorzy chcieli zachęcić wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego nas świata. Głównym przesłaniem było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji odpadów. Uczniowie  naszej szkoły i tym razem  bardzo aktywnie włączyli się do tej szlachetnej akcji sprzątając jedyny w naszym mieście rezerwat przyrody „ Murawy Gorzowskie”.

strona 1/100 następna »
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu.
Rozmowa pomiędzy Hotelarzem Kubą a Portierem Fabianem
Narada jury
Wycieczki ekozespołów - Elektrociepłownia Gorzów Wlkp.
Klasa I a na lekcji - zamiast w plecakach książki i zeszyty uczniowie przynieśli w wiaderkach
pedagog SP 6 - mgr Kryspina Wojciechowicz
I miejsce zdobyła drużyna z klasy II b Gim
Gratulacje!
Jury konkursu
Wigilia w klasie III a SP
Herod kuszony przez Diabła
Zajęcia taneczne
mgr Joanna Rzeczkowska - język polski - urlop w roku szkolnym 2011/12